w10

Każde miasto skupia najwięcej turystów czy mieszkańców na rynkach czy skwerkach. We Wrocławiu Rynek Główny to miejsce gdzie mieszają się ze sobą kultury czy wyznania, to miejsce spotkań mieszkańców i turystów z całego świata.  Tego miejsca nie da się niestety ominąć będąc z wizytą we Wrocławiu. Jest to miejsce zapewniające zarówno wrocławianom jak i turystom liczne atrakcje zarówno turystyczne jak i kulturowe czy rozrywkowe. Panuje tu typowo międzynarodowa atmosfera  co sprawia, że miejsce jest nietypowe wręcz magiczne.

Będąc na Rynku Głównym z pewnością zauważymy liczne obiekty czy zabytki  wkomponowane w kamienice wrocławskie a także miło spędzimy czas zasiadając do  pobliskich kawiarni czy restauracji. Jedną z większych atrakcji Rynku Głównego jest niewątpliwie nowa a zarazem słynna fontanna szklana. Fontanna budzi po dziś dzień wiele sprzeczności ale jak na razie  jest niewątpliwe atrakcją tego miasta. Fontanna zbudowana jest ze szklanych pionowych płyt, które oblewane są strugami wody i podświetlane od dołu. Niebywałe wrażenie robi wieczorem i w nocy. Nazywana jest przez  mieszkańców „Zdrojem”. Fontanna niewątpliwe stanowi symbol Wrocławia. Inna równie miłą atrakcją jaka może spotkać zwiedzającego to miasto turystę jest widok dorożek konnych na rynku.

Może nie należy do najtańszych przyjemności przejażdżka taką piękna dorożką, ale z pewnością sprawi, że w nietypowy i bardziej oryginalny sposób możemy zwiedzić Starówkę. To z pewnością nie lada gratka dla najmłodszych, którym rodzice zazwyczaj ulegają. Fotografie przy takiej dorożce na pewno będą miłą pamiątką z pobytu we Wrocławiu. Rynek Główny Wrocławia to  z pewnością  nietypowe miejsce i zaskakujące. Dla zwiedzających niespodzianką będzie niewątpliwie występ osób chcących pokazać się  szerszej widowni. Widok taki jest mało spotykany, dlatego budzi bardzo pozytywne emocje można tu spotkać mimów,  muzyków, rzeźbiarzy i malarzy  pokazujących swoje dzieła.  Wrocław choć nie bogaty w zabytki tak jak chociażby Kraków ale potrafi przyciągnąć  masę turystów proponując im liczne atrakcje turystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *